Největší z nejmenších

Značku Harman/Kardon není třeba, myslím, nikomu speciálně představovat. Léty zdomácněla v našich obývácích a asi neznám nikoho, kdo by s ní už nepřišel do kontaktu. Dnes se mi dostal do ruky nejnovější a zároveň nejmenší reproduktor amerického výrobce špičkového ozvučení a s označením Esquire Mini, jehož velikost a tloušťka nepřesahují rozměr běžné peněženky. Je vůbec možné, aby reproduktor s rozměry  140 mm x 24 mm x 75,4 mm dokázal zahrát adekvátně ke své ne nejlidštější ceně? 
Do pracovny i do města
Odpověď zní ano, tato ultratenká hrací skřňka s vyklápěcí nožičkou, která slouží jako stojan, dokáže pri umístění na kancelářské stole kromě příjemné znějící hudební reprodukce posloužit i jako plnohodnotný konferenční systém s dvojitým mikrofonem a technologií rušení echa a šumu. Moderní design a tři barevná vyhotovení Esquire Mini vzhledově dotvoří design pracovního stolu nebo si ho jednoduše vložte o saka a vydejte se do města či parku, kde kromě muziky poslouží i jako záložní zdroj energie pro nabití smartphonu nebo tabletu přes vestavěný USB port.  

Harman Kardon Esquire mini

Přirozená reprodukce a vysoké výdrž baterie  
Dvojice reproduktorů ukrytých za elegantní keramickou mřížkou s nápisem Harman/Kardon má průměr 27 mm a poskytuje výkon 2 x 4 W, což by se možná mohlo zdát, minimálně na první pohled, papírově málo. Opak je však pravda a máte moje slovo, že místnost s rozměry 4 x 4 metry ozvučí s překvapivou lehkostí a i při maximální hlasitosti nedochází díky použitým kvalitním materiálům k nejpříjemným zvukům či rezonancím. K připojení slouží primárně bezdrátový systém Bluetooth, ale využít lze i linkový vstup Aux-in. Párování je absolutně bezproblémové a snadno jej do minuty zvládnete. Následně se už po rozpoznání zdroje předešlého signálu spáruje automaticky. Benefitem je vynikající 8-hodinová výdrž baterie, kterou jsem si v praxi ověřil, a potvrzuji, že osmihodinovou šichtu tento malý zázrak skuteně zvládne. 

Harman Kardon Esquire mini

Luxusní společník
Na začátku jem zmiňoval ne právě lidskou cenu za hrací skříňku s minimalistickými rozměry. Zde je však třeba zohlednit i fakt, že značka Harman/Kardon nepatří mezi ty laciné "mass marketové". Vyhotovení ultrapřenostného repráčku s hmotností 238 gramů se skládá z jednolitého těla, jehož zadní strana je z pravé kůže, povrch a konstrukce jsou pro nízkou hmotnost a odolnost vyrobné z hliníku a přední mřížka, jak už jsem říkal, obsahuje keramickou složku na dosažení odolnosti pro vnějšímu poškození.  

Resumé
Harman/Kardon Esquire Mini je luxusní přenosný doplněk, který kromě toho, že skvěle vypadá i výborně hraje. Samozřejmě očekávat domácí stereo s monstrózním basem by nebylo na místě, ale pokud zohledníme jeho velikost a zvuk, který dokáže vyloudit, myslím, že si zisk prestižního ocenění EISA 2014/2015 právem zasloužil. Ja jsem se s ním po dopsání recenze nemohl rozloučit a tak už mám jeden takový pěkný Esquire Mini ve vyhotovení Brown ve své sbírce.