Zabezpečovací zařízení. Prodej, profesionální montáž, servis.

U motorového vozidla jsou dvě základní rizika odcizení - odcizení celého vozu a vykradení cenných věcí z vozu (rádio, osobní věci, ...).
Přitom krádeže vozidel se týkají jak nových vozů, tak i těch se starším datem výroby. Ty se kradou především na náhradní díly. Statistiky jsou neúprosné - v ČR je každých 20 minut ukradeno jedno motorové vozidlo! Vykradených aut je přitom ještě mnohem více.

Mechanické zabezpečení:

Základním mechanickým zabezpečením vozidla jsou samozřejmě dveřní zámky a klíček zapalování.

Doplňkové mechanické zabezpečení jako tyč na volant nebo zámky na pedály mohou odradit spíš "zájemce o noční vyjížďku", ale pro skutečné zloděje není překážkou. Větší komplikace zloději způsobí kvalitní zámek řadicí páky. Zloděj má však téměř neomezený čas na snahu o překonání zámku. Není totiž rušen žádnou sirénou a vozidlo ani okolí ani majitele neupozorní na neoprávněné vniknutí.

Doporučujeme proto mechanické zabezpečení vždy kombinovat s elektronickým zabezpečením – s tzv. autoalarmy.

Zámek řadící páky
Prodáváme a instalujeme zámky řadící páky značek CONSTRUCT, MEDVĚD BLOK, DEFEND LOCK a dalších.

 

Elektronické zabezpečení:

Téměř všechna v současnosti vyráběná vozidla jsou dodávaná se sériově zabudovaným imobilizérem. K jeho odblokování je nutné většinou použít originální klíček, protože v něm je zabudovaný mikročip, který umí imobilizér odblokovat. Toto řešení podstatně komplikuje nastartování vozu bez originálního klíčku, avšak pro profesionální zloděje není sériový imobilizér překážkou. Často se objevují případy, kdy jsou zloději vybaveni vlastní řídící jednotkou s již odblokovaným imobilizérem a tu použijí pro zprovoznění vozidla.
Další možností je pořízení si vozidla se sériově namontovaným autoalarmem. Zde se lze ovšem velice často setkat s tím, že automobilky přistupují k autoalarmu stejně jako k jinému autopříslušenství a preferují snadnou montáž před kvalitou zabezpečení. Pro znalé zloděje je potom odpojení "značkového" autoalarmu věcí třeba jen odpojení jednoho konektoru v pojistkové skříni vozu. Jednoznačně nejspolehlivějším způsobem zabezpečení vozu je dodatečně montované elektronické zabezpečení. Pouze kvalitní autoalarm s nestandardizovanou montáží dokáže dostatečně ochránit jak vůz samotný, tak i jeho vnitřní vybavení. Přitom spolehlivá zařízení jsou cenově srovnatelná například se zámkem řadicí páky, ale poskytnou jednak mnohem širší ochranu a zároveň zpříjemní obsluhu například dálkovým ovládání alarmu zároveň se zamykáním vozu.

Autoalarmy


Imobilizéry:

Imobilizér je pasivní zabezpečovací zařízení, které ve voze pouze rozpojuje vybrané elektrické okruhy. Přerušit lze například napájení palivového čerpadla, ovládání cívky startéru, zapalování či blokovat elektroniku vstřikovací jednotky. Ovládání imobilizéru se provádí nejčastěji kontaktním připojením kódovacího čipu do čtecí jednotky. Pohodlnější alternativou ovládání je zabudování čipu do klíčku zapalování. Jeho napájení a čtení kódu je pak prováděno speciální indukční cívkou umístěnou kolem spínací skříňky. Nejkomfortnější z hlediska obsluhy jsou imobilizéry s dálkovým ovládačem, které v sobě sdružují některé funkce vyhražené jinak dražším autoalarmům (ovládání centrálních dveřních zámků elektronikou, optická signalizace zapínání a vypínání, prodlužovač osvitu interiéru a podobně). Avšak vzhledem k vysokému procentu vybavenosti vozů čipem v klíčku, se již imobilizér jako samostatné doplňkové zařízení nepoužívá a je zpravidla součástí autoalarmu.

Autoalarmy:

Autoalarm je na rozdíl od imobilizéru aktivním zabezpečovacím zařízením. To znamená, že pomocí různých snímačů monitoruje stav vozu. Hlášení snímačů jsou vyhodnocována v počítačem řízené jednotce. Ta jej v případě napadení vozu brání akustickým signálem a pomocí přídavných modulů dále může bezdrátově vyslat hlášení na mobilní telefon přímo majiteli vozu. A to buď pomocí SMS a nebo i formou zavolání. U vybavenějších verzí je součástí i GPS (Global Positioning System), který dokáže s přesností na metry určit polohu narušeného vozida. Kvalitní autoalarmy jsou vždy kombinovány s imobilizérem. Dálkově ovládané alarmy poskytují zákazníkovi navíc automaticky komfort dálkového odemykání a zamykání vozidla, automatické zavírání elektrických oken a střechy a podobně. Oproti mechanickému zabezpečení tedy kromě větší ochrany usnadňují majiteli vozu jeho práci. Jedním stiskem tlačítka vozidlo uzavře a zajistí, kdežto majitel bez alarmu musí uzavřít okna, střechu a potom zamknout vozidlo.


Prodáváme a instalujeme imobilizéry a autoalarmy značek JABLOTRON, CLIFFORD a dalších.

 

Důležité odkazy:

www.jablotron.cz
www.clifford.com